top of page
22.06.JPG

Jānīt's sita vara bungas

Vārtu staba galiņā

Lai sanāca Jāņa bērni

No maliņu maliņām.

Ieskandināsim Līgo svētkus kopā!

Līgo, Līgo!

Ar visām maņām taču jūtams, cik vasaras saulgrieži tuvu!🌞
Lai gūtu noskaņu un iepazītu tradīcijas, visi lielie un mazie jāņubērni 22. jūnijā ir gaidīti Daugavas krastos, kur no “Kalniešu” mājam izbrauks un līdz galamērķim- atpūtas vietai “Daugmales”- kursēs Līgo plosts. Apkārtni pieskandinās kaimiņu pagasta folkloras kopa “Turki” skaņās balsis.
Ap 18.00 ielīgošana uz Vaiķu akmens skatuves, bet ap 19.00 plosta sagaidīšana un tradīciju vakars pie a/v “ Daugmales” ugunskura.
Plosta gaidīšanas laiku izmantojiet lietderīgi- plūciet jāņuzāles un piniet vainadziņus!🌿🌾
Atgādinām, ka pasākuma vietā lūdzam ievērot valdības noteiktos drošības noteikumus!

Daugmales_1.png

*Sakarā ar atpūtas vietas labiekārtošanu cena var atšķirties no mājaslapā norādītā. Vairāk informācijas zvanot 26413188.

Ielīgošana kopā ar folkloras kopu "Turki"
Ielīgošana kopā ar folkloras kopu "Turki"
Kad?
2019. g. 22. jūn. 15:00 – 16:00
Kur?
Atpūtas vieta Daugmales,
Daugmales", Vīpes pagasts, Trepe, Vīpes pagasts, LV-5238, Latvia
39145617_516265802143835_894505572512248

             “Simtgade atmiņās. Līdzās Daugavai toreiz un tagad”

              Biedrība “Vīpes Stils” Latvijas simtgadē ir uzsākusi realizēt Krustpils novada pašvaldības atbalstītu NVO projektu “Simtgade atmiņās. Līdzās Daugavai toreiz un tagad”.
2018.  gada 25. augustā Vīpes pagasta “Daugmalēs” kopā sanāca vairāk kā piecdesmit interesenti, kuriem dzīves un darba gaitas galvenokārt paiet Daugavas krastos.
          Pasākumu ar savu stāstījumu “Daugavas lielās laivas” atklāja profesors, arheologs un vēsturnieks Juris Urtāns. Uzzinājām, ka savulaik Rīgas celtniecībai nepieciešamos akmeņus transportēja ar laivām. Pārsteidza bildēs attēlotais - Daugavā no akmeņu smaguma līdz malām iegrimušas liellaivas - to mūsdienās grūti pat iedomāties!
           Tālāk sekoja Daugavas muzeja izveidotājas un ilggadējās vadītājas Dainas Lasmanes stāstījums par Daugavas plostniekiem - tikām iepazīstināti ar plostu uzbūvi; specifisko plostu terminoloģiju; plostnieku darba gaitām, kā arī neizpalika kuriozi atgadījumi no plostnieku dzīves.
                     Stāstījumā tika pieminēts plostnieks Andrejs Landzāns no Vīpes pagasta
“Kalniešiem”, kura atmiņas par plostnieku dzīvi pierakstītas 1982. gadā. Šis stāstijums bija emocionāli īpaši vērtīgs, jo plostnieks bija mūsu vectēvs. Kā pasākuma laikā minēja Lasmanes kundze, tad šī plostnieka stāstījums bijis arī viens no iemesliem filmas “Atrāk par straumi” tapšanā.
Šaja filmā tika iemūžināts plosta pludināšanas eksperimentālā rekonstrukcija - lai tīri tehniski mēģinātu izprast plosta uzbūvi, darba specifiku, kā arī “noķert” plostnieku dzīves sajūtas, dabas klātbūtni. Plosta rekonstrukcijas process notika 1985. gadā Daugavas muzeja direktores vadībā. Plostu sēja pieredzējis korņiks Kārlis Tomiņš. Tas tika palaists Lašos un brauciens noslēdzās pie Zeļķu tilta.
                Gatavojoties šim pasākumam, biedrība vāca un apkopoja dažādas vēsturiskas liecības: fotogrāfijas, stāstījumus. Ne tikai par plostniekiem, bet arī par plūdiem, pārceltuvēm, tiltiem, dzīvi pie Daugavas posmā Jersika- Krustpils/Jēkabpils. Materiālus ieguvām arī pie novadpētniekiem no Jēkabpils, Dunavas, Ābeļiem, Jaunsilavām. Materiāli ir iegūti arī no Daugavas muzeja, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas un vietējiem iedzīvotājiem. Prieks bija tikties un pierakstīt plostnieka M.Upelnieka, kā arī citu ģimeņu atmiņas.
                Interesanti bija vērot fotogrāfijās Daugavas un tās krastos “esošās dzīves” izmaiņas TOREZ un TAGAD.
                   Pasākuma laikā  bija iespēja skatīties Jēkabpils pilsētas bibliotēkas izstādes “Jēkabpils-Krustpils tiltam 80” un “Kad zirgs bija cilvēka spārni”. Izstāžu fotogrāfijas un apraksti deva iespēju uzzināt un iztēloties - kā bija TOREIZ.
                      Apkopojot savāktos materiālus, taps informatīvs stends, kas tiks novietots Vīpes pagasta “Daugmalēs” netālu no esošajiem tūrisma stendiem. Projekta laikā savāktie materiāli būs pieejami interesentiem arī pēc projekta realizēšanas.
                      Paldies visiem jums un mums, kas bijām un esam līdzās Daugavai - TOREIZ
un TAGAD!

Nolikums

Aktīvu atpūtu - aktīviem cilvēkiem! ☘️ 

Tā pat, kā svētkiem, arī dāvanām jāpaliek atmiņā!
Nezini ko dāvināt izlaidumā, dzimšanas dienā vai citos svētkos?
Izmanto iespēju - uzdāvini ko aizraujošu un atmiņā paliekošu! 🎁

Zvani un sarunāsim visu par iespēju iegādāties dāvanu karti. 📞26413188

bottom of page